Botox rzęs pozwala wydobyć z włosków ich naturalne piękno. Nawilża je, regeneruje, wzmacnia i sprawia, że wyglądają na zdrowsze, dłuższe i bardziej wyraziste. Jak to możliwe?

Na rzęsy nakładany jest specjalny preparat będący mieszanką takich składników aktywnych jak:

• olejek makadamia i jojoba – zapewniają włoskom miękkość, blask i elastyczność
• keratyna – odżywia i pogrubia włoski
• kwas hialuronowy – zapewnia intensywne nawilżenie
• kolagen – sprawia, że rzęsy stają się elastyczne i gładkie
• olejek arganowy – przyspiesza porost włosów, zapewnia wzmocnienie ich struktury, a także nawilżenie
• pantenol – intensywnie nawilża
• tokoferol – przedłuża cykl życia włosków.

Tak bogaty skład zapewnia nie tylko skuteczność przeprowadzonego zabiegu, ale i oszałamiający, a przy tym naturalny efekt bez ryzyka osłabienia kondycji włosków. Rzęsy stają się gładkie, nawilżone, elastyczne i mocne. Dzięki składnikom aktywnym rzęsy zostają pogrubione, a zniszczone włókna zostają odbudowane. Jeśli botox wykonywany jest po koloryzacji rzęs, wówczas preparat dodatkowo zatrzymuje pigment wewnątrz struktury włosków, co znacznie przedłuża efekt farbowania (nawet o kilkadziesiąt procent!).

Zabieg jest w pełni naturalny i bezbolesny, dlatego nie wiąże się z jakimikolwiek ograniczeniami po jego wykonaniu. Można na przykład bez obaw nosić soczewki kontaktowe, nanosić na włoski tusz, odżywki i wszelkiego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne, korzystać z sauny czy basenu, a także stosować preparaty oczyszczające. Co więcej, kolagen zawarty w nałożonym preparacie zapewnia rzęsom dodatkową ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Włoski są przy tym lekkie i nie powodują jakiegokolwiek dyskomfortu – preparat nie tylko nie obciąża rzęs, ale też nie pozostawia uczucia lepkości.