Najczęściej używanym w stylizacji rzęs kolorem jest czarny. Jednak często, na specjalne okazje, panie sięgają po dodatek rzęs kolorowych. Nie musimy w ich przypadku obawiać się efektu zbyt krzykliwego. Niewielki dodatek rzęs w niestadardowych kolorach, czy też niezwykle delikatnych, cieniowanych rzęs „ombre” może być niezwykle dyskretny i w magiczny sposób podkreślić kolor tęczówki. Fiolet pięknie wydobywa błękit oraz zieleń. Burgund jak za dotknięciem różdżki ożywia oczy piwne. Aby olśnić uczestników zabawy i na Sylwestrową noc uzyskać efekt jeszcze bardziej wyjątkowy, możemy zaczerpnąć inspirację z lansowanego przez makijażystów trendu, i dodać nieco blasku do naszej stylizacji. W ofercie firmy Secret Lashes znajdziemy niezwykłe rzęsy z brokatem oraz rzęsy cyrkonią. Pojedyńcze rzęsy z kryształkiem, czy kolorowymi, błyszczącymi drobinkami wyglądają absolutnie czarująco wpleciona w wachlarz rzęs przy zewnętrznym kąciku oka. Wybór kolorów daje naprawdę niezwykłe możliwości. Aby uzyskać efekt bardzo delikatny, możemy postawić na minimalizm i wkomponować zaledwie jedną białą cyrkonię, czy parę srebrnych rzęs. Używając kamieni i brokatu kolorowego, możemy dodać nowego wymiaru kolorowi tęczówki oraz skomponować intrygującą całość z sylwestrowym makijażem. Efekt „glamour” gwarantowany. Jeśli chcemy zaszaleć, możemy połączyć nie tylko kolory cyrkonii, ale i wpleść dodatek dopasowanych do nich kolorowych rzęs. Ty możliwości są absolutnie nieograniczone i zależą jedynie od naszej kreatywności. Kolorowe rzęsy mogą pojawić się jedynie jako delikatna kępka, gdzieś w zewnętrznym kąciku oka. Mogą też rozświetlić oko gdzieś na wysokości źrenicy. W jeszcze śmielszej stylizacji kolorowe kępki zagościć mogą nawet na całej długości powieki, wyłaniając się co jakiś czas spomiędzy czerni.

Tak skomponowane stylizacje rzęs mogą być wspaniałą ozdobą oka same w sobie. Zbyt mocny makijaż może wręcz przyćmić efekt i obciążyć oko. Aby go wzmocnić warto dodatkowo podkreślić oko błyszczącym, lub satynowym cieniem lub płynnym rozświetlaczem. Wisienką na torcie będzie metaliczny, lub brokatowy eyeliner. Kolor makijażu oka nie powinien jednak być identyczny z naszym dodatkiem kolorystycznym w rzęsach. Całość byłaby zbyt jednorodna i monotonna. Do naszego looku dobierzmy kosmetyki w kolorach neutralne, jak kość słoniowa, popiel, brąz, złoto, Pięknie skomponują się również odcienie harmonizujące, czyli te, które sąsiadują ze sobą na kole barw, np. fiolet i błękit, zieleń i złoto.

Inspiracji w makijażu dostarcza nam firma Karaja. Jej opalizujące cienie z linii Aquacolor Gemstones to kwintesencja sylwestrowego blasku. Dzięki możliwości aplikacji na mokro możemy uzyskać nie tylko niesamowitą pigmentację i trwałość, tak istotną w tę szaloną noc, ale i wykorzystać kosmetyk do wyrysowania precyzyjnej kreski na linii rzęs. Makijaż wykończyć możemy ultratrwałym Turbo Linerem dostępnym w trzech odcieniach – czarnym, fiolecie i granacie – lub sięgnąć po absolutny, sylwestrowy hit – miękkie kredki Celebrity z brokatowymi drobinkami. Srebro, złoto, opalizująca mięta, metaliczny fiolet, połyskujący granat, czerń ze srebrnym brokatem… Brakuje tchu, aby wymienić w jednym zdaniu całą gamę dostępnych w linii kolorów…