Jesienią warto poświęcić więcej czasu nie tylko na dbanie o odporność organizmu, ale i pielęgnację skóry twarzy. W tym okresie bowiem konieczna jest nie tylko regeneracja po słonecznym lecie, ale i przygotowanie na nadchodzące zimowe mrozy oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi pielęgnacji twarzy w okresie jesiennym?

Jesień to bez wątpienia idealna pora na wykonanie większości zabiegów kosmetycznych czy też medycyny estetycznej. Skóra nie jest bowiem narażona ani na nadmierne nasłonecznienie ani na zbyt niskie temperatury.

Bardzo często wybieranym zabiegiem jest mezoterapia mikroigłowa. Dedykowana jest ona skórze przesuszonej, z licznymi zmarszczkami czy też przebarwieniami. Polega ona na licznych nakłuciach, dzięki którym aktywne składniki wnikają w głąb skóry, widocznie ją nawilżając, uelastyczniając oraz wygładzając. Mezoterapia mikroigłowa pomaga również spłycić zmarszczki wokół ust, nosa, oczu, a także na czole. Aby terapia była skuteczna, konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Popularne oraz najmniej inwazyjne są peelingi na bazie różnego rodzaju kwasów. Pozwalają one pozbyć się przebarwień, które bardzo często pojawiają się w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Wykorzystane kwasy pozwalają nie tylko na usunięcie złuszczającego się naskórka, ale i regenerację skóry, zlikwidowanie plam pigmentacyjnych bądź też ich zmniejszenie czy też wybielenie.

Jesień to doskonały moment na zabiegi, po których skóra może być chwilowo nieco podrażniona i nie powinna być wystawiana na promieniowanie słoneczne. Dlatego tak dużą popularnością w tym okresie cieszą się również peelingi kawitacyjne. Są to bezbolesne zabiegi wykorzystujące działania ultradźwięków w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka oraz zaskórników. Wspomagają również leczenie trądziku, pomagają zredukować blizny oraz zmiany pigmentacyjne. Kawitacja stanowi ponadto doskonały wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ w znacznym stopniu zwiększa możliwości absorpcyjne skóry.