Drobne, wyjątkowe podarki sprawią, że panie zapamiętają nasz salon urody, chętniej będą do niego wracać. Pomogą również bez wątpienia zwiększyć rozpoznawalność naszej marki wśród ich znajomych i rodziny. Jak jednak wybrać odpowiedni prezent dla klientki, tak aby był atrakcyjny, a jednocześnie nie nazbyt kosztowny. Oto parę podpowiedzi.

Aby podarunek spełnił swoją rolę powinien spełniać choć jedną z następujących cech. Powinien być: praktyczny, atrakcyjny wizualnie, czyli po prostu ładny, lub zawierać widoczne logo gabinetu. Najlepiej oczywiście, aby wszystkie te warunki były wypełnione jednocześnie. Tego typu podarek wcale nie musi być drogi. Czasem wystarczy oryginalny pomysł, aby urzec nasze klientki i zwiększyć ich zaangażowanie. Najprostsze rozwiązanie to oczywiście drobny gadżet reklamowy z logo salonu. Jednakże tego typu prezent może spowodować, że zginiemy w morzu konkurencji. Długopisy, czy cukierki to produkty reklamowe, które oferują firmy z bardzo różnych branży, oraz niejeden salon o podobnym do naszego profilu. W tym wypadku warto zatem wybrać gadżet o oryginalnym dizajnie, który skojarzy się nieodłącznie z naszym gabinetem. Może być to długopis w kształcie szminki, pomadka pielęgnacyjna, czy zabawny masażer ozdobione naszym logo. Dodatkowo możemy zadbać o własnoręcznie wykonaną ozdobę. Przewiążmy gadżet kolorową wstążką ze świąteczną wizytówką i ciepłymi, oryginalnymi życzeniami dla naszym pań. Z pewnością nie umknie to ich uwadze.

Bon promocyjny to kolejna propozycja, która z pewnością ucieszy nasze klientki. Możemy przygotować specjalną, świąteczną edycję vouchera rabatowego, również opatrzonego naszymi życzeniami. Z drugiej strony jednak, musimy zdawać sobie sprawę, że tego typu podarek uszczupli nasz dochody w przyszłości.

Wyjątkowym pomysłem jest płyta z kolędami ze specjalnie dla salonu zaprojektowanym, gwiazdkowym nadrukiem. Tego typu produkt można zamówić nie wychodząc nawet z domu. Wystarczy wyszukać odpowiednią drukarnię w internecie, następnie mailem przesłać projekt oraz nagrania w formie ISO (obraz płyty). Gotowe płyty otrzymamy w przesyłce po niedługim czasie. Plusem tego typu podarku jest zwiększenie grupy jego odbiorców. Płyta ma przecież szansę cieszyć bliskich naszych klientek przez cały okres Świąt. Przy okazji świątecznego kolędowania niejedna krewna sięgnie po wydawnictwo i przy okazji zobaczy logo naszego salonu.

Jeśli mamy czas i zdolności manualne, możemy przygotować oryginalne, atrakcyjne prezenty własnoręcznie. Mogą się one składać z jednego elementu, np. upieczonych w domu pierniczków z ozdobami. Może też być to własnoręcznie namalowany obrazek, lub kartka świąteczna. Tą ostatnią możemy dodatkowo rozesłać po okolicznych firmach w ramach reklamy. Być może zyska nam ona dodatkowe klientki.

Aby rozpieścić klientki możemy też wykonać eleganckie, świąteczne zestawy prezentowe. Do ich przygotowania wystarczy zaledwie parę elementów, takich jak: celofanowe woreczki odpowiedniej wielkości, kolorowe wstążki, rafia, wysuszone plasterki pomarańczy, laski cynamonu, cukierki, czy lukrowany pierniczek. Elementy możemy oczywiście dobierać według własnego uznania, aby skomponować pachnący Świętami, śliczny podarek. Do tak przygotowanego woreczka wrzucić możemy np. voucher rabatowy, wspomniany, drobny gadżet reklamowy, filcową serwetkę z motywem bożonarodzeniowym, czy miniaturkę kosmetyku w gwiazdkowym opakowaniu. Szukając tych ostatnich, możemy sięgnąć po kosmetyki przygotowane przez firmę Camillen60. Marka zaprojektowała wyjątkowe, urokliwe, świąteczne pudełeczka. Kremy do stóp zdobią zjeżdżający na saneczkach Mikołaj, czy zaśnieżone choinki. Sól kąpielowa pachnie słodką pomarańczą i rozgrzewającym cynamonem. Nawet na pilniczkach zagościły renifery, bombki i śniegowe gwiazdki. W towarzystwie rafii i pomarańczy miniaturki kosmetyków będą się pięknie komponować, a przewiązana wstążką z naszą wizytówką całość z pewnością przyniesie wiele radości klientkom. Być może nawet zdecydujemy się wykonać parę takich ślicznych pakiecików dla najbliższych pań z rodziny…

Bierzmy się zatem do dzieła i rozpieśćmy nasze klientki wyjątkowym podarkiem, który przyniesie ze sobą garstkę świątecznych zapachów i szczyptę gwiazdkowej atmosfery. Czasem wystarczy drobiazg, odrobina kreatywności i serca. Dzięki nim nie tylko zareklamujemy nasz salon, ale i sprawimy radość niejednej pani. A i my poczujemy pięknego, świątecznego ducha, widząc uśmiech na twarzach naszych klientek.