Henna pudrowa – na czym polega zabieg ?

Henna pudrowa to hit ostatnich miesięcy, must have w ofercie każdego gabinetu kosmetycznego.

Henna jest naturalnym preparatem pochodzenia roślinnego, używanym do barwienia ciała i włosów od kilkuset lat.
Dzięki prostemu, naturalnemu składowi produkt ten nie tylko skutecznie barwi, lecz także pielęgnuje skórę i włoski dzięki zawartości minerałów i witamin.
Sprawia to, że jako produkt do farbowania, henna nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosów i jest bezpieczna. Henna pudrowa do brwi, podobnie jak każdy kosmetyk,
może powodować reakcję alergiczną, dlatego warto minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem zrobić test uczuleniowy na skórze.

Geometria brwi:

Najważniejsze w całej stylizacji brwi henną pudrową jest wykonanie prawidłowego rysunku i nadanie idealnego kształtu. Odpowiedni kształt możemy uzyskać za pomocą miarek lub
nitki barwiącej wykonując krok po kroku kolejne etaty wyznaczania  nasady, wzniesienia i zakończenia brwi. Ma to na celu wizualizacje jak będą wyglądać brwi klientki.
W tym celu  warto użyć białej pasty, która dodatkowo zabezpieczy skórę i w łatwy, wygodny i bezpieczny sposób będzie można aplikować hennę tak, aby była w
granicy wyznaczonej przez nas geometrii brwi.  

Dobór koloru:

Każda klientka ma swoje preferencje kolorystyczne, jedne wolą bardzo naturalny efekt inne zaś chcą intensywniejszy kolor, dzięki dużej bazie kolorystycznej jesteśmy w stanie zadowolić każdą z nich.
Przed samym zabiegiem henny skóra jak i włoski powinny być dobrze oczyszczone i nawilżone, na suchej skórze henna może przyjąć się nierównomiernie, a na nieodtłuszczonej zbyt szybko.
Dzięki prawidłowemu oczyszczeniu i przygotowaniu skóry do zabiegu, stylizacja utrzyma nam się  ok 10 dni na skórze na włoskach nawet do 6 tygodni.
Po samym zabiegu henną pudrową na wykończenie  warto użyć  specjalny olejek roślinny, którego zadaniem jest utrwalenie powstałego w czasie zabiegu rysunku oraz odżywienie włosków.
Pożądany efekt henny pudrowej będzie widoczny po 2 godzinach i z reguły delikatnie kolor staje się jaśniejszy i chłodniejszy niż bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania bezwzględne:

Alergia na którykolwiek ze składników henny, podrażnienia skóry w okolicy zabiegowej, peelingi chemiczne wykonane nie wcześniej niż 2 tyg. przed zabiegiem

Przeciwwskazania względne po konsultacji z klientem:

Ciąża, karmienie piersią, miesiączka, terapia hormonalna, antykoncepcja. Wymienione przeciwwskazania mogą skutkować nieprzewidzianym rezultatem finalnym bądź podrażnieniem skóry.
W takich przypadkach najlepiej wykonać próbę uczuleniową nie później niż 24h przed zabiegiem.

Zalecenia pozabiegowe:

Przez pierwsze 24h unikać zmoczenia okolicy poddanej zabiegowi, sauny, solarium, kąpieli słonecznych czy nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu.
Makijaż brwi jeśli zajdzie taka potrzeba wykonac  po 24h. Demakijaż płynami jednofazowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *