Henna pudrowa – na czym polega zabieg ?

Henna pudrowa to hit ostatnich miesięcy, must have w ofercie każdego gabinetu kosmetycznego.

Henna jest naturalnym preparatem pochodzenia roślinnego, używanym do barwienia ciała i włosów od kilkuset lat.
Dzięki prostemu, naturalnemu składowi produkt ten nie tylko skutecznie barwi, lecz także pielęgnuje skórę i włoski dzięki zawartości minerałów i witamin.
Sprawia to, że jako produkt do farbowania, henna nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosów i jest bezpieczna. Henna pudrowa do brwi, podobnie jak każdy kosmetyk,
może powodować reakcję alergiczną, dlatego warto minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem zrobić test uczuleniowy na skórze.

Geometria brwi:

Najważniejsze w całej stylizacji brwi henną pudrową jest wykonanie prawidłowego rysunku i nadanie idealnego kształtu. Odpowiedni kształt możemy uzyskać za pomocą miarek lub
nitki barwiącej wykonując krok po kroku kolejne etaty wyznaczania  nasady, wzniesienia i zakończenia brwi. Ma to na celu wizualizacje jak będą wyglądać brwi klientki.
W tym celu  warto użyć białej pasty, która dodatkowo zabezpieczy skórę i w łatwy, wygodny i bezpieczny sposób będzie można aplikować hennę tak, aby była w
granicy wyznaczonej przez nas geometrii brwi.  

Dobór koloru:

Każda klientka ma swoje preferencje kolorystyczne, jedne wolą bardzo naturalny efekt inne zaś chcą intensywniejszy kolor, dzięki dużej bazie kolorystycznej jesteśmy w stanie zadowolić każdą z nich.
Przed samym zabiegiem henny skóra jak i włoski powinny być dobrze oczyszczone i nawilżone, na suchej skórze henna może przyjąć się nierównomiernie, a na nieodtłuszczonej zbyt szybko.
Dzięki prawidłowemu oczyszczeniu i przygotowaniu skóry do zabiegu, stylizacja utrzyma nam się  ok 10 dni na skórze na włoskach nawet do 6 tygodni.
Po samym zabiegu henną pudrową na wykończenie  warto użyć  specjalny olejek roślinny, którego zadaniem jest utrwalenie powstałego w czasie zabiegu rysunku oraz odżywienie włosków.
Pożądany efekt henny pudrowej będzie widoczny po 2 godzinach i z reguły delikatnie kolor staje się jaśniejszy i chłodniejszy niż bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania bezwzględne:

Alergia na którykolwiek ze składników henny, podrażnienia skóry w okolicy zabiegowej, peelingi chemiczne wykonane nie wcześniej niż 2 tyg. przed zabiegiem

Przeciwwskazania względne po konsultacji z klientem:

Ciąża, karmienie piersią, miesiączka, terapia hormonalna, antykoncepcja. Wymienione przeciwwskazania mogą skutkować nieprzewidzianym rezultatem finalnym bądź podrażnieniem skóry.
W takich przypadkach najlepiej wykonać próbę uczuleniową nie później niż 24h przed zabiegiem.

Zalecenia pozabiegowe:

Przez pierwsze 24h unikać zmoczenia okolicy poddanej zabiegowi, sauny, solarium, kąpieli słonecznych czy nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu.
Makijaż brwi jeśli zajdzie taka potrzeba wykonac  po 24h. Demakijaż płynami jednofazowymi.